Wydajne pompy ciepła - Bydgoszczy, Białe Błota

Tylko z Grenbud

Pompa ciepła typu powietrze-woda to energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie dla Ciebie i Twojej rodziny.

Zainstalowana przez fachowców Grenbud pompa ciepła w Bydgoszczy, może stanowić jedyne urządzenie grzewcze w domu. Połączenie urządzenia z instalacją fotowoltaiczną, dodatkowo obniży koszty eksploatacji. Komfortowy i wygodny system ogrzewania oraz niskie rachunki za prąd to doskonała opcja, z której możesz skorzystać dzięki Grenbud.

Pozyskujemy dofinansowania 100% inwestycji netto

Pompy ciepła Bydgoszcz od Grenbud

Skontaktuj sie z Nami!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grendbud z siedzibą w Łochowie, adres: Cisowa 8 86-065 Łochowo w celu realizacji powyższego zgłoszenia.

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Grendbud z siedzibą w ul. Cisowa 8 86-065 Łochowo. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do odpowiedzi na powyższe zgłoszenie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Informujemy również o prawie bycia zapomnianym poprzez wystąpienie z wnioskiem do administratora o usunięcie danych osobowych. Dane będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.

  Punkt Handlowy:

  Centrum Techniki Grzewczej "Grenbud"
  Szubińska 57
  86-005 Białe Błota k.Bydgoszczy
  woj. kujawsko-pomorskie

  NIP: 5541901616
  Regon: 092423329

  Kontakt telefoniczny: 601 809 039
  Telefon stacjonarny: 523 814 399

  Grenbud  biuro@grenbud.pl

  Grenbud  Centrum Techniki Grzewczej "Grenbud"

   

  Pewne i ekologiczne ciepło dla twojej rodziny

  Pompa ciepła - dlaczego warto?

  • Ekologiczne rozwiązanie,
  • Zwrot z inwestycji,
  • Bezpieczeństwo użytkowania,
  • Niższe koszty utrzymania,
  montaż pompa ciepła Bydgoszcz, Koronowo, Toruń, Kujawsko pomorskie
  Połączenie pompy ciepła Bydgoszcz i fotowoltaiki

  Pompa ciepła + Fotowoltaika - W pełni wykorzystaj energię!

  Połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną otwiera możliwości jeszcze efektywniejszego ogrzewania domu.

  W Grenbud oferujemy również montaż instalacji fotowoltaicznych. Zainteresowany? W takim razie skontaktuj się z nami jak najszybciej!

  Inwestycja w pompę ciepła, sprzedawaną oraz instalowaną przez Grenbud, to same korzyści.

  Zobacz, jak wiele możesz zyskać, wybierając rozwiązania, które proponujemy:

  • Efektywny system ogrzewania.
   Pompy ciepła powietrze-woda doskonale sprawdzają się jako jedyne urządzenie grzewcze w domu. Dzięki nim uzyskujesz relatywnie niskie koszty eksploatacji i wydajne podgrzewanie wody użytkowej.
  • Łatwość montażu.
   W przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów na paliwa kopalne (drewno, węgiel), pompy ciepła nie wymagają komina ani kotłowni. Nie potrzebujesz też miejsca do składowania opału. Zaplanowanie takiego ogrzewania już na etapie projektowania domu oznacza więc spore oszczędności.
  • Szybki zwrot z inwestycji.
   Miesięczny koszt ogrzewania domu pompą ciepła będzie znacznie niższy niż w przypadku użycia tradycyjnych kotłów na paliwo stałe. Co więcej, nie będziesz uzależniony od wahań cen na światowych rynkach. Koszty energii elektrycznej są bardziej stabilne, a inwestycja w pompę ciepła szybko się zwraca.
  • Troska o naszą planetę.
   Pompy ciepła zaliczane są do rozwiązań ekologicznych, ponieważ urządzenia wykorzystują energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Charakteryzują się niską emisją CO2 do atmosfery i nie generują szkodliwych spalin ani smogu.
  • Bezpieczeństwo dla użytkowników.
   Pompa ciepła, zamontowana przez profesjonalistów z Grenbud, jest w 100% bezpieczna dla wszystkich domowników. Zapewnia komfort cieplny na optymalnym poziomie, a samo urządzenie jest praktycznie niezawodne.
  • Wysoka kultura pracy.
   Sprzedawane przez nas urządzenia są bardzo ciche w czasie pracy. Wybór pomp ciepła czyni dom energooszczędnym i podnosi jego wartość. W połączeniu z fotowoltaiką uzyskujesz jeden z najlepszych systemów ogrzewania dostępny obecnie w Polsce.

  Opinie klientów Grenbud

  Piotr Lewandowski
  Piotr Lewandowski
  2024-05-28
  Krótko opiszę swoje doświadczenie z firmą GRENBUD p. Bronisława Grendy. Jesienią 2022 r. podpisałem umowę na wykonanie montażu pompy ciepła, ale z szeregiem innych prac w kotłowni. Ceny materiałów zostały ustalone na dzień podpisania umowy, co jest dużym plusem. Do realizacji doszło w czerwcu 2023 r., a obecnie, tj. na koniec maja 2024 r. jestem po przeglądzie rocznym instalacji. Całość inwestycji kosztowała mnie wiele pieniędzy, ale nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tę realizację. Firma GRENBUD przy podpisywaniu umowy określiła mi koszt inwestycji i faktura końcowa była zgodna z zapewnieniami. Po roku eksploatacji centralnego ogrzewania mogę stwierdzić, że całość działa bardzo dobrze. Pragnę zaznaczyć, iż montowałem pompę ciepła, ale dodatkowo podłączone są dwa inne źródła ciepła, tj.: - kocioł 25kW na ekogroszek, oraz - kominek z płaszczem wodnym w domu. Pan Bronisław - szef firmy, tak zaprojektował modernizację kotłowni, że wszystkie trzy źródła ciepła działają niezależnie, tzn. mogą działać równocześnie, a i tak nie dojdzie do przegrzania czy jakiejkolwiek awarii. Dodatkowo instalacja jest bezobsługowa - nie wymaga przestawiania zaworów itp. PODSUMOWUJĄC: uczciwie polecam P.W. Grenbud Bronisław Grenda - CENTRUM TECHNIKI GRZEWCZEJ, jako firmę, która zna się na systemach ogrzewania, jest uczciwa i rzetelna. POLECAM!!!
  Dorota Różańska
  Dorota Różańska
  2024-05-27
  Wspaniała obsługa i fachowe doradztwo. Jestem spokojna i zaopiekowana. Serdecznie polecam.
  michaltos
  michaltos
  2024-01-21
  Szeroki asortyment. Miła obsługa!
  Piotr Kupcewicz
  Piotr Kupcewicz
  2024-01-10
  Bardzo polecam serwis w wykonaniu szefa firmy. . Błyskawiczna pomoc przy awarii pieca na ekogroszek
  Sławomir Sołdyga
  Sławomir Sołdyga
  2024-01-06
  Firma godna Polecenia! Doskonały kontakt, szybka i sprawna obsługa mówi o tym, że są profesjonalistami! Dziękuję i polecam!
  Marta Domiza-Bisiorek
  Marta Domiza-Bisiorek
  2023-11-10
  Jako firma zarządzająca nieruchomościami skorzystaliśmy z usług firmy Grenbud. Jesteśmy zadowoleni z podejścia firmy do przeglądu oraz 100% frekwencji. Serdecznie polecam. Liczymy na dobrą współpracę.
  Słodka Kruszynka
  Słodka Kruszynka
  2023-11-08
  Bardzo dobra obsługa
  Adrian Serocki
  Adrian Serocki
  2023-05-10
  Profesjonalna firma. Doskonały kontakt, szybka i sprawna obsługa. Wszystko przygotowane na czas, a po wykonanej usłudze pozostawiowny porządek. Polecam

  Nasze realizacje - montaż pomp ciepła

  Jesteśmy dumni z naszych licznych realizacji związanych z montażem pomp ciepła Grenbud. Działamy z pasją i zobowiązaniem do dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań grzewczych, które nie tylko chronią środowisko, ale także pomagają obniżyć rachunki za energię.

  Realizacje Grenbud

  Oferowane przez nas produkty:

  pompa ciepła powietrze woda

  Pompa ciepła powietrze-woda

  BRÖTJE BLW SPLIT C SPLIT

  pompa ciepła w domu jednorodzinnym

  Co to jest pompa ciepła?

  Pompa ciepła typu powietrze-woda to energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie dla Ciebie i Twojej rodziny. Zainstalowana przez fachowców Grenbud pompa ciepła w Bydgoszczy, może stanowić jedyne urządzenie grzewcze w domu. Połączenie urządzenia z instalacją fotowoltaiczną, dodatkowo obniży koszty eksploatacji.

  Komfortowy i wygodny system ogrzewania oraz niskie rachunki za prąd to doskonała opcja, z której możesz skorzystać dzięki Grenbud.

  Jak działa pompa ciepła?

  W jaki sposób funkcjonuje pompa ciepła? Zasada działania wykorzystuje prawo fizyczne zwane efektem Joule'a-Thomsona. W dużym uproszczeniu urządzenie wykorzystuje nieograniczone powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Przepływa ono przez umieszczony w jednostce zewnętrznej parownik. Tam powietrze oddaje energię cieplną do czynnika chłodniczego, który paruje i trafia do sprężarki. Gorący i sprężony czynnik transportowany jest do jednostki wewnętrznej i zainstalowanego w niej skraplacza, żeby mógł oddać energię cieplną do zmagazynowanej w zasobniku wody. Następnie czynnik chłodniczy wraca do parownika i cały proces zaczyna się na nowo.

  budowa pompy ciepła
  pompa ciepła i kocioł gazowy

  Pompa ciepła czy ogrzewanie gazowe?

  Już na etapie budowy domu musisz zdecydować o rodzaju zastosowanego ogrzewania. Co sprawdzi się lepiej - pompa ciepła czy kocioł gazowy? Podjęcie właściwej decyzji zależy od wielu czynników. Jeśli chodzi o pompy ciepła, koszty to przede wszystkim zakup urządzenia. Duża jednorazowa inwestycja amortyzuje się przez następne kilka lat, w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.Kotły gazowe możesz kupić znacznie taniej, ale pozostaniesz uzależniony od wahań cen paliw kopalnych. Jeżeli nie wiesz, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w Twojej sytuacji, doświadczeni doradcy Grenbud chętnie pomogą dostrzec wszystkie zalety i wady.

  Pompa ciepła - Najczęściej zadawane pytania

  Po jakim czasie zwróci się pompa ciepła?

  Wielu ekspertów uznaje pompy ciepła za nowoczesne i skuteczne urządzenia grzewcze. Dzięki wykorzystaniu energii cieplnej uzyskanej z powietrza lub gruntu można uzyskać realne oszczędności każdego miesiąca. Nie trzeba długo czekać na zwrot z inwestycji. Nasi klienci potwierdzają, że montaż pompy ciepła zwraca się po około 5 latach. Wiele zależy od takich czynników, jak typ urządzenia, lokalizacja, powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń i stan termoizolacji budynku. Specjaliści Grenbud chętnie przygotują dla Ciebie szczegółową kalkulację.

  Czy opłaca się założyć pompę ciepła bez fotowoltaiki?

  Tak. Pompa ciepła to ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu wykorzystasz potencjał OZE. Nawet jeśli obecnie nie korzystasz z energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne, montaż pompy ciepła to sposób na efektywne i niedrogie ogrzewanie. W Grenbud stawiamy na uniwersalne rozwiązania. Jeśli w przyszłości postanowisz zainstalować panele PV, zamontowana przez nas pompa będzie z nimi doskonale współpracować.

  Co jest potrzebne do montażu pompy ciepła?

  Umiejętny montaż pompy ciepła wymaga zaplanowania systemu dystrybucji ciepła dla całego budynku. Eksperci Grenbud stosują rozwiązania, które pozwalają na utrzymanie długich czasów przerw w pracy pompy i sprężarki bez szkody dla komfortu termicznego. Istotnym elementem montażu jest wybór odpowiednich urządzeń współpracujących, takich jak zbiornik buforowy czy podgrzewacz c.w.u.

  Ile miejsca potrzeba na pompę ciepła?

  Prawidłowa instalacja i uruchomienie pompy ciepła wymaga odpowiedniej ilości miejsca. Dużo zależy od modelu i mocy urządzenia. Jednak w uproszczeniu można założyć, że pompa potrzebuje przestrzeni 1-2 m2. Realizując zlecenia na montaż pompy ciepła, nasi fachowcy zawsze dbają o to, aby dookoła niej pozostała wolna przestrzeń. Pozwala to na łatwy dostęp do podzespołów w czasie prac konserwacyjnych lub ewentualnej naprawy.

  Czy pompa ciepła musi być na zewnątrz?

  W przypadku powietrznych pomp ciepła (zarówno typu split, jak i monoblok) na zewnątrz budynku zainstalowana jest sprężarka z wymiennikiem ciepła i wentylatorem wymuszających przepływ powietrza. W czasie montażu niezbędne jest więc wykonanie zewnętrznego postumentu z wyprowadzonym odpływem skroplin pojawiających się przy odszranianiu. Prawidłowo dobrana konstrukcja wsporcza ma niwelować przenoszenie drgań na ściany. Z kolei automatyka sterująca i urządzenia współpracujące, takie jak zbiorniki buforowe i podgrzewacze c.w.u. znajdują się wewnątrz budynku.

  Ile czasu trwa instalacja pompy ciepła?

  Montaż pompy ciepła typu powietrze-woda jest bardzo szybki. W przypadku domów jednorodzinnych już po 2-3 dniach instalacja jest zakończona i możesz cieszyć się ogrzewaniem wykorzystującym energię odnawialną. Jeśli chodzi o większe obiekty, takie jak hotele i budynki usługowe, czas montażu może wynieść do kilku tygodni. Prace rozłożone są na kilka etapów. Po przeprowadzeniu pomiarów i dobraniu odpowiedniego urządzenia specjalista przygotowuje miejsce instalacji i podłącza pompę do sieci grzewczej. Następnym krokiem są testy, obejmujące sprawdzenie parametrów technicznych, wydajności i stabilności napięcia.

  Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

  Cena usługi zależy od rodzaju urządzenia, jego mocy i warunków instalacji. Dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Nie licząc kosztów zakupu urządzenia, montaż pompy ciepła to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Jeśli chcesz poznać dokładną kwotę, zapraszamy do kontaktu. Przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę na podstawie szczegółowych informacji o budynku.

  Czy można samemu zainstalować pompę ciepła?

  Teoretycznie tak. Jeśli masz odpowiednie narzędzia, przygotowanie zawodowe i doświadczenie w tej dziedzinie, możesz zainstalować i uruchomić urządzenie. Pamiętaj jednak, że montaż pompy ciepła to zadanie bardzo skomplikowane. Wymaga wiedzy i umiejętności technicznych, a także znajomości prawa i aktualnych przepisów dotyczących urządzeń grzewczych. Ponadto jedynie poprawny montaż wykonany przez osobę z uprawnieniami daje klientowi możliwość skorzystania z gwarancji i pozwala osiągnąć oczekiwaną efektywność energetyczną i grzewczą. Dlatego w większości przypadków szybszym i znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, takiej jak Grenbud.

  Copyright © 2023 by grenbud.pl.
  All rights reserved. | Polityka Prywatności i Cookies

  Strona korzysta
  z plików Cookies.

  Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Cookies.